1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Schach [20]
3 years ago
15

Toggle Sidebar

Mathematics
1 answer:
Goshia [24]3 years ago
5 0

Answer:

Stephanie brought the 20 chocolate for $50

Step-by-step explanation:

If she have $60 and only have $10 left that would me that the chocolate are $50

You might be interested in
A local boutique sells water bottles for a set price, plus an additional fee for each letter that customers would like engraved
lesantik [10]

Answer:

y = 0.35x + 18.99

5 0
2 years ago
I need help please 20 or more points please
Norma-Jean [14]

Answer: V, V, (-5, -5.5)

Step-by-step explanation:

7 0
1 year ago
B. Jennifer needs new trim around the base boards.
NeTakaya
Is there a picture because I dont see it
4 0
3 years ago
Albertson's found that the demand for Coke products varies inversely as the price of the product. When the price of a Coke produ
romanna [79]

Answer:

859

Step-by-step explanation:

The demand for Coke products varies inversely as the price of Cole products.

Mathematically:

D α 1/p

Where D = demand, p = price of coke product

D = k/p

Where k = constant of proportionality.

Let us find k.

k = D * p

When Demand, D, is 1250, price, p, is $2.75:

=> k = 1250 * 2.75

k = $3437.5

Now, when price, p, is $4, the demand will be:

D = 3437.5/4

D = 859.375 = 859 (rounding to whole number)

The demand for the product is 859 when the price is $4.

8 0
3 years ago
What Is 1+1=? Help!!!
mestny [16]
2!!! I better get 5 points
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What does the flat portion of the graph represent?
    5·2 answers
  • Simplify 4^-4 <br> a) 1/256<br> b)1/16<br> c)16<br> d) 246
    14·2 answers
  • Rubber rabbitbrush plants display heritable variation in plant height and insect-induced gall formation. In a field study, resea
    12·1 answer
  • Jamie is three times as old as his brother nick. Nick is twice as old as his sister nadia. Nadia is exactly 4 years old. How man
    10·1 answer
  • WIll RATE BRAINLIST PLZ HELP
    13·1 answer
  • A particle is projected vertically upwards . It attains a height h after 2 seconds and again after 10 seconds . the height h is
    5·1 answer
  • If you can buy 5 bags of bananas for $28.15, find the unit price of a bag<br> of bananas.
    13·1 answer
  • Please help you dont understand how much need help with this I dont have much points but pls help
    6·2 answers
  • Andrew is growing tomato plants in his garden. The line plot below shows the
    6·1 answer
  • Solve the equation. Need HELP!!!
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!