1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bezimeni [28]
3 years ago
5

How much money is 200 quarters 150 dimes and 300 pennies?

Mathematics
1 answer:
Korolek [52]3 years ago
7 0
200 quarters equal 50$
150 dimes equal 15$
300 pennies equal 3$
50+15+3=68$
You might be interested in
Free points: this is because of all the kindness I have seen on brainly:
VashaNatasha [74]
The answer is 35450 :)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
1/2 x + 2 = 1/6 x - 1 =
aksik [14]

Step-by-step explanation:

1/2x+2−1/6x=1/6x−1−1/6x

1/3x+2=−1

1/3x+2−2=−1−2

1/3x=−3

3*(1/3x)=(3)*(−3)

x=−9 <- ANSWER

3 0
3 years ago
Match the following
Roman55 [17]

Answer:

No picture

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What integer would represent 25 feet above sea level?
Nimfa-mama [501]

Answer:

Im guessing 25 +lollololl

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
To make a fruit salad for a party, Chris
Sloan [31]

Answer:

$33.81

Step-by-step explanation:

2.49*3 = 7.47 dollars for 3 pounds of strawberries

3.19*2 = 6.38 dollars for 2 pounds of blueberries

4.99*4 = 19.96 dollars for 4 pounds of pineapple

7.47 + 6.38 + 19.96 = 33.81 dollars spent in total

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Supervisor a earns a flat rate of $25 per hour, while supervisor b earns $20 per hour for the first 30 hours and then 50% more f
    14·2 answers
  • Nicole and her grandmother lives in the same neighborhood,but a forest of trees separate their house.if you left Nicole's house
    11·2 answers
  • Out of 10 students, 2 will be chosen to ride in a car instead of a van on an upcoming field trip. Which statement best describes
    8·1 answer
  • 2 3/4 pound of veggie burgers for $8.80 what is the unit price per pound of veggie burgers
    8·1 answer
  • What’s 21 divided by 4,314
    13·2 answers
  • Using the diagram below, solve the right triangle. Round angle measures to the
    12·1 answer
  • Together, Preston and Horatio have 49 video games. Horatio has 11 more games than Preston. How many games does each person have?
    14·1 answer
  • The slope of the line y = 1/4x
    8·1 answer
  • How do I solve this problem?
    8·1 answer
  • For this question, any answer that is not a whole number should be entered as a fraction in simplest form, using / as the fracti
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!