Answer:
The cost for 12 days is $720, the unit rate is 1:80.
Step-by-step explanation:
For the cost for 12 days:
You divide $240 by 4, and you get 60. 60x12=$720.
For the unit rate:
Divide $720 by $240, you get 3. Divide $240 by 3, you get $80.
Hope this helped! (:
1: 60
2: 1,200
3:8
4:720
5:1020
6:1260
If you divide 240 by 4 you should get $60 a day. If I did my math correctly the answers should be right.
17
B
C
because it saids that it is at a low level which means it will get cool