1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olya-2409 [2.1K]
3 years ago
9

Anyone thats gives me the right answers, I will give brainliest to!

Mathematics
2 answers:
Marysya12 [62]3 years ago
8 0

Answer:

The cost for 12 days is $720, the unit rate is 1:80.

Step-by-step explanation:

For the cost for 12 days:

You divide $240 by 4, and you get 60. 60x12=$720.

For the unit rate:

Divide $720 by $240, you get 3. Divide $240 by 3, you get $80.

Hope this helped! (:

lubasha [3.4K]3 years ago
3 0

Answer:

1: 60

2: 1,200

3:8

4:720

5:1020

6:1260

Step-by-step explanation:

If you divide 240 by 4 you should get $60 a day. If I did my math correctly the answers should be right.

You might be interested in
A chain has 47 links. 13 link from one end is rusted. From the other end 17 link is also rusted. How many links lie between thes
Butoxors [25]

Answer:

17

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
D/dx [tan^-1 (x)] find the derivative
Eva8 [605]
From my notes I’ve the derivative of arctan(x)= 1/(1+x^2)
7 0
3 years ago
Can you please help me with this question :)
timurjin [86]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Factor - 1/2 out of - 1/2 x plus 6 as a factored expression
Strike441 [17]

Answer:

-\frac{1}{2} (x-12)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Heyy! i’ll give brainliest please help.
Allushta [10]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

because it saids that it is at a low level which means it will get cool

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What number is bigger -2 or -5 or -1
    5·2 answers
  • What is the prime number of 24
    12·2 answers
  • Help I really don’t get this I need help
    6·2 answers
  • Hii guys I need help with this I took a screenshot of it.
    6·1 answer
  • At the candy shop, Ameenah sells chocolate covered raisins, c, for $1.50 per pound, and peanuts, p, for $1.20 per pound. Ameenah
    6·2 answers
  • Which of the following points lie on the unit circle
    7·2 answers
  • What is 6.5555555555556 in a fraction
    14·2 answers
  • What is the Answer to: 120 Times 2/3
    13·1 answer
  • Simplify -3(-4x + 2)
    12·1 answer
  • Can someone help me with this
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!