Answer: $9.99
Step-by-step explanation:
There are 4 pounds of apples with each pound costing $1.75.
There is one bag of orange with a bag costing $2.99.
Total = (4 * 1.75) + 2.99
= 7 + 2.99
= $9.99
Answer: The answer is the 3rd one
Answer:
1/2
Step-by-step explanation:
3/4 * 2/3 = 1/2
600 and 60 I do not know what to do
Draw a graph the function and find the value of x that produces the maximum