B..............
c>=3 and n<0 and p<=(9-3 c)/n
362.50 for tennis and golf balls.
To find the answer divide the dollar amount by how many cans or boxes each cost then multiply that answer by the total amount purchased.
Golf balls
45/2=22.50 each box
22.5*5=112.50 total
Tennis balls
30/12=2.50 each can
2.50*100 = 250.00
add the dollar amounts together
112.50+250.00 =362.50
That’s the answer because I couldn’t type it out! Hope it helped!
Answer:
2/1and6/3 because if you do cross multilication they both equal 6
Step-by-step explanation:
Answer:
4
Step-by-step explanation: