1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nika2105 [10]
3 years ago
14

Find the surface area of the prism.

Mathematics
2 answers:
Viktor [21]3 years ago
6 0

Answer: ph+2b

Step-by-step explanation:

Grace [21]3 years ago
3 0

Answer:

920 ft²

Step-by-step explanation:

2 triangles + 3 rectangles

2(½×15×8) + 20(17+8+15)

120 + 800

920

You might be interested in
The regular price of a coat is $120. It is on sale for 25% off. What is the sale price
Cerrena [4.2K]
120*.75=90dollars is the sale price
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me to choose the right answer
irga5000 [103]

Answer:

its B

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
10(x-2) = -20<br> Solve
ale4655 [162]

Answer:

x=0

Step-by-step explanation:

10(x-2)=-20

10x-20=-20

add 20 on both sides.

10x=0

10 times 0 =0

x=0


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please answer correctly !!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!
AlexFokin [52]

Answer:

AE = 60 units

Step-by-step explanation:

GE is one third the length of AE so...

GE = 1/3(AE)

20 = 1/3x

3(20) = (1/3x)3/1

60 = x

x = 60

AE = 60 units

7 0
2 years ago
Vertical and Horizontal Lines<br><br> Write the equation of the line graphed below.
ZanzabumX [31]

Answer:

x=3

Step-by-step explanation:

Because the line lies on x =3

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the distance between the points (2,-3) and (-6,4) on the coordinate plane?
    11·2 answers
  • Anyone knows the answers?
    10·1 answer
  • What is the value of x? A right angle is shown divided into two parts. The measure of one part of the right angle is 30 degrees.
    6·1 answer
  • Enter the ratio as a fraction in lowest terms<br><br> 30 minutes to 27 minutes
    10·2 answers
  • 10) PLS HELP ASAP!!!<br><br> 10 + POINTS AND BRAINLIEST
    6·2 answers
  • Which of the following is a random sample? *
    9·1 answer
  • Jacelin was paid $50 after a day of babysitting. She watched the children from 8am until 4pm. What is the unit rate of her earni
    14·1 answer
  • 8 + 3 (71 – 51) <br>Solve it's for a test!!!​
    6·1 answer
  • PLEASE HELP FAST. ILL GIVE YOU BRAINLIEST. 10 POINTS
    6·2 answers
  • A single stem rose is $3.99. What would be the price of 36 roses?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!