Answer:
$0.31
Step-by-step explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
Answer:
5*5*5*5
Step-by-step explanation:
5^4 means 5 times itself four times.
Answer:
-34/-812 = 17/406
Step-by-step explanation: i think this is right...
Answer:
Step-by-step explanation:
The answer is (B), because the rate of the function is 0.50 from 0 to 8 ounces, thus the line should have a slope of 1/2. But afterward, it levels off horizontally as every ounce above 8 ounces to 12 ounces is $4.
Hope that helps!