Answer:
The unit rate is about $12per fluid ounce
ANSWER

and

EXPLANATION
Since corresponding angles are equal,

Alternate angles are also equal, therefore,

Equation (2) minus equation (1) gives,


We put
in to equation (1)



Answer:
10-5=5 answer is 8^5
Step-by-step explanation:
Answer:
B.) There were 15 more questions on the test than the last test.
Step-by-step explanation:
500-250=250 so if there were 50 more cheeseburgers it would be 300 cheeseburgers so they would of have to sold 200 hamburgers on Wednesday to have sold 500 burgers in total do the answer is 200 hamburgers