1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aliya0001 [1]
3 years ago
14

What is the equation of the graphed line?

Mathematics
1 answer:
Mashutka [201]3 years ago
7 0
<u />&#10;Look\ at\ the\ picture.\\\\m=\frac{-5}{+1}=-5\\\\\boxed{y=-5x}

You might be interested in
How many numbers multiple of 3 are in the range [2,2000]?
amm1812

Answer: so there are 666 multiples of 3 between 2 and 2000.

Step-by-step explanation:

the smallest number = 3 which is 3*1. The largest number is = 1998 = 3*666

multiples of 3 between {2,2000} = 666-1+1 = 666

7 0
3 years ago
a rectangular tank is 3/4 filled with water, when the metal prism is placed in the tank, it is 79/100 full. find the width w of
barxatty [35]

Answer:

no inglish :"<

sorry pero espero y alguien te responda bien pronto

7 0
3 years ago
Simplify 4 over 7 divided by 3 over negative 8
Stolb23 [73]

-1 5/11

Step-by-step explanation:

Dividing fractions is easy as pie, flip the second one over then multiply

6 0
3 years ago
Please help me , I need help!!!
GaryK [48]

Answer:

An odd number times an even number is always even

e.g 2 × 3 = 6

4 × 5 = 20

adding 1 to an even number makes it odd

6 + 1 = 7

20 + 1 = 21

hope this helps...

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
a furlong is a unit of measure used in horse racing. every year, horses race 10 furlongs in the kentucky derby, one furlong is e
tankabanditka [31]
1.25 m.
here you go.
7 0
2 years ago
Other questions:
  • Need ANSWER ASAPpppp
    7·2 answers
  • PLEASE ANSWER ASAP
    8·2 answers
  • 1. Each of the integers from 0 to 9, inclusive, is written on a separate slip of blank paper and the ten slips are dropped into
    9·1 answer
  • HELPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    10·2 answers
  • A store sells a 1 1/4 pound package of turkey for $9 what is the unit price of the turkey in the package?
    15·1 answer
  • Pls help me with my homework I need help
    12·2 answers
  • A large bag of potato chips contains 16 1/2 ounces. A serving of potato chips is 3/4 ounce. How many servings are in the bag of
    5·1 answer
  • Please help will give brainliest
    12·1 answer
  • What is the end behavior of f(x) = -0.5^2 + 2
    13·1 answer
  • Choose ALL answers that describe the polygon FGHI if FG=GH=HI=IF and m angle F=m angle G=m angle H = m angle I
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!