1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kondaur [170]
3 years ago
13

Pls help fast I am dumb and I need to go to 2 competitions today!!!

Mathematics
2 answers:
lubasha [3.4K]3 years ago
8 0

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

aliina [53]3 years ago
3 0

Answer:0.25

Step-by-step explanation:

Just type it in a calculator

You might be interested in
A TV that usually sells for $300 is on sale for 15% off. What is t the price of the stereo after the 15% discount. $250 $285 $25
Pachacha [2.7K]
Answer: $255
Explanation: Multiply 300x15% to find the amount of money discounted which is $45. Then subtract the $45 from the $300 to get $255. Hope this helps!
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What type of polyhedra is this ?????<br>​
eimsori [14]

Answer:   Cube

Its faces are all squares      

Step by step:

6 0
3 years ago
What is the probability of drawing five face cards?
anastassius [24]
Total number of cards = 52
Total number of face cards = 12

P( 5 face cards) = (12/52)(11/51)(10/50)(9/49)(8/48) = 33/108290


Answer: 33/108290
4 0
3 years ago
2/3xd=10/9 what is d
lisabon 2012 [21]

Answer:d=5/3x

Step-by-step explanation:

Let's solve for d.

(2/3x)(d)=10/9

Step 1: Divide both sides by (2x)/3.

2/3dx / 2x/3=10/9 / 2x/3

d=5/3x

8 0
3 years ago
What is the domain of this function?<br> (0, 2), (1, 3), (2, 4), (3, 5), (4, 6)
astraxan [27]

Answer:

{0, 1, 2, 3, 4}

Step-by-step explanation:

The first number in each ordered pair, is the domain.

Hope it helps!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you solve the system of linear equation by multiplying?<br><br> 5x - 2y = 11<br> 3x + 5y = 19
    10·1 answer
  • A box contains 35 coins either nickels or dimes all worth $2.90. How many dimes are in the box?
    7·1 answer
  • What is the rate for 46 and 2?
    10·1 answer
  • Question 4 of 10
    13·1 answer
  • Help that’s it just help I’ll give brainiest
    9·1 answer
  • Is 2 a solution to 4x - 3​
    9·1 answer
  • Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
    5·2 answers
  • The graph below shows the cost of pens based on the number of pens in a pack. What would be the cost of one pen?
    12·1 answer
  • Solve for u, Simplify your answer as much as possible <br><br> 52=5u-8
    12·2 answers
  • I need this asap T-T What is the equation in point slope form of the line that passes through the point (2,4) and has a slope of
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!