8x +9 + 15-8x is -32 it’s that easy
Answer: It would be (3)1
Step-by-step explanation:
Answer C
Because it says $1.50 EACH so to get the answer you’ll need to multiply $1.50 with each avocado she buys to get the total cost
I think the answer might be x=4/8