1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katrin2010 [14]
3 years ago
9

9 + 3.5g = 11 - 0.5g

Mathematics
2 answers:
xeze [42]3 years ago
7 0

Answer:

0.5=g

Hope this helps!

love history [14]3 years ago
4 0
9 + 3.5g = 11 - 0.5g
3.5g+0.5g=11-9
4g=2
g=2/4=1/2=0.5
You might be interested in
Elizabeth decided to invest $800 in a mutual fund that promises her a 12% return each year what is the sequence multiplier
Brut [27]

Answer:

the correct answer is 384

Step-by-step explanation:

Trust me plz

8 0
3 years ago
An envelope measures 8 inches by 15 inches. A pencil is placed in
Oliga [24]
The length of the pencil would be 17. This could be easily found by using a^2 + b^2 = c^2. Please mark me brainliest it would be pretty cash money of you
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Drag each function to the correct location on the chart. Classify the functions as continuous and discontinuous functions. If a
Ilia_Sergeevich [38]

Answer:

Continuous: g(x) and j(x)

Removable: h(x) and m(x)

Infinite: f(x) and i(x) and k(x)

Jump: l(x)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
How many 1/12pieces are in 3/3?
wel

Answer:

plz ion know what is the awnser to mine

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
The hawaiian language has 12 letters: five vowels and seven consonants. each of the 12 hawaiian letters are written on a slip of
miskamm [114]
1. There are12 total letters 5 vowels and 7 consonants in the hawaiin alphabet.

2. probability of 1st letter being a vowel is 5/12
3. probability of 2nd letter being a vowel is 5/12
4. probability of both occurring is (5/12 * 5/12) = 25/144 ←
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Yolanda is buying supplies for school. She buys n packages of pencils at $1.60 per package and m pads
    5·1 answer
  • Solve the equation for g.<br> y = gx + m<br> g=?
    11·2 answers
  • What is the product of :8.5x(-0.8)x(-12)
    6·2 answers
  • A box without a top is made from a rectangular piece of cardboard, with dimensions 40 inches by 32 inches, by cutting out square
    11·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$40.14 . What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    9·1 answer
  • GEOMETRY. PLEASE INCLUDE CLEAR ANSWER AND EXPLANATION
    11·1 answer
  • What is the slope of a line perpendicular to y = -5x+6​
    7·2 answers
  • Convert 800 grams into ounces. Round your answer to the nearest tenth.
    8·1 answer
  • ANSWER THIS ASAP NO FILE AT ATT!!
    8·2 answers
  • What is 56 1/2% written as a fraction in the simplest form?<br>​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!