Answer:
0.7
Step-by-step explanation:
I divided 4 by 6
0.6666666666666...
Simplify to 0.7
Answer:
Step-by-step explanation:
3a+10-4q+7a-4q-6 combine terms
10a-8q+4
I believe it b I am sorry if iam wrong
Answer:
(4)($3)
Step-by-step explanation:
Given parameters:
Quantity of mushroom bought = 4.25pounds
Cost of each mushroom = $2.99
Unknown:
Best estimate for the cost of the mushroom = ?
Solution:
The cost of the mushroom is:
Total cost = quantity of mushroom bought x cost of each mushroom
Total cost = 4.25 x 2.99
You can round 4.25 to 4 and 2.99 to 3
Or 4 x 3 = $12
The final answer should be -49/168.