1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
eduard
4 years ago
6

Lauren wants to keep her cell phone bill under $60 per month. Her current cell phone plan is $30 per month plus $0.05 per text.

Write an inequality to represent the number of texted t, Lauren can send each month while staying within her budget
Mathematics
1 answer:
tigry1 [53]4 years ago
4 0
30+0.05t<60
This would be your inequality
You might be interested in
Please thank my profile!
geniusboy [140]

Answer:

Thanks profile

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Brianna has saved $32. 1/4 of the $ she earned from babysitting. How much $ did she earn babysitting?
zalisa [80]
If $32 dollars is 1/4 of the money she made babysitting then you would add 32 four times to reach the answer.

Answer - $128 is what she made babysitting.
5 0
3 years ago
Find the LCM of each set of numbers.<br><br><br> 1. 6,15<br><br> 2.5,9,15
Diano4ka-milaya [45]
6, and 15 is 30
2, 9, and 15 id 54 plz mark me as brainliest
HOPE THIS HELPS!!!!!!! ;-)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is this equation 4( − 11) = 15 − 4a one solution a no solution or more that one solution
Murljashka [212]

Answer:

no solution i think

im so sorry if it is wrong im weak in this category

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Which is the better deal: 8 ounces of shampoo for $0.89 or 12 ounces for 1.47.
Otrada [13]
8 Ounces of shampoo for $0.89
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Hozumi is working on a homework problem. She needs to solve an equation and has
    5·2 answers
  • 2. Alicia is writing the program for a video game. For one part of the game she uses the rule to move points on the screen.
    10·1 answer
  • 63-47 using mental math​
    8·2 answers
  • Two factory plants are making TV panels. Yesterday, Plant A produced 3 times as many panels as Plant B. Three percent of the pan
    12·1 answer
  • Rewrite the quadratic function in intercept or factored form<br><br> f(t)=20t^2+14t-12
    9·2 answers
  • Simplify the following fractions as much as possible. <br><br> 40/25
    8·1 answer
  • How do I Solve for x: -2(x+3)=-2x-6
    15·1 answer
  • X + x + x +2 equivalent
    13·1 answer
  • Earning an A in algebra this semester is an example of:
    6·2 answers
  • You go to Giant to buy some candy. You decide to buy snickers because they have a special deal on snickers. A pound of snickers
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!