1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataly [62]
2 years ago
12

The table shows the distances and times that four rowboats traveled. Which rowboat was the fastest?

Mathematics
2 answers:
Andrews [41]2 years ago
8 0
You must add a table for this to be answered
Natali [406]2 years ago
5 0
Um where is the table at
 
You might be interested in
Can sb please help quick.
vekshin1

Answer:

400

Step-by-step explanation:

Volume = 1/3 x 3.14 x (7x7) x 7

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
One bus leaves a stop
tatuchka [14]

Answer:

They will leave at 14:25 (2:25) at the same time

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The amount of a radioactive isotope decays in half every year the amount of the isotope can be modeled by f(x)=3461/2x and f(1)=
pychu [463]

Answer:

1 represents the number of years passed.

step -by-step explanation:

The amount of a radioactive isotope decays in half every year. The amount of the isotope can be modeled by f(x) = 346 (1/2)x and f(1) = 173

Here 1 represents the number of years that passed.

So 1 represents the number of years.

Hope this will helpful.

Thank you.

4 0
2 years ago
I need help asap please ​
Leya [2.2K]

Answer:

the answer is that of equations 1

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the ratio of 8 apples to 4 oranges in 3 different ways.
uranmaximum [27]
8 : 4
16 : 8
4 : 2

Simplest:
2 : 1
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 3. The grade a student earns on a test varies directly with the amount of time the student spends studying. Suppose a student sp
    14·1 answer
  • 2 trifles cost £ 7 How much will 6 trifles cost ?
    15·2 answers
  • Correct Answers only please!
    8·1 answer
  • 5x<br> —— + 2=32 <br> 7<br><br> Solve for x!
    14·1 answer
  • How do i solve the following question 2x + 3 = 9
    10·1 answer
  • Mr. Menedez ran 13.1 miles at a constant rate for 150 minutes. To find how fast he ran, you solve the equation 13.1 = x • 150. W
    14·2 answers
  • What is equal to the answer of 1/10=_%
    10·2 answers
  • You earned $75 for working at a grocery store for 5 hours on a saturday. what is the unit rate,
    15·2 answers
  • PLZZZ HELPPPP WILL MARK BRAINLIEST
    14·1 answer
  • Pleaseee helppp ASAPP
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!