1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aniked [119]
3 years ago
6

Jamie got a new part-time job. The company offers him a salary of $300 per

Mathematics
1 answer:
Ainat [17]3 years ago
5 0
He will get 15 dollars each hour


300 dividend by 20 equals 15
You might be interested in
18 is what percent of 42?
Fittoniya [83]

Answer:

42.86

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How do u solve what is unit price for a PIECE of cheese if 124 pounds cost 11.25
Yanka [14]
Then it is $19:99 per chesse piece
5 0
3 years ago
When I triple my number and add five I get twenty six what is my number
fenix001 [56]

26-5=21

21/3=7

7 is your number

to check work

3*7=21+5=26

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The number of significant figures in 0.01500 is
madreJ [45]
Four significant is an answer 
because if 0 is the extreme right of decimal place it is significant
and if 0 lies between two significant figure than it is significant like 1.020 is 4 sifnificant and 100 is 1 significant figure
8 0
3 years ago
Do anybody know geometry?
choli [55]

Answer:

D. 29

Step-by-step explanation:

180 - 151 = 29

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve the equation e + 5=14 e=
    8·2 answers
  • Find the length of the side of the square
    6·1 answer
  • Police response time to an emergency call is the difference between the time the call is first received by the dispatcher and th
    9·1 answer
  • Expand<br>Your answer should be a polynomial in standard form<br>(<br>+1)(2-6)​
    11·2 answers
  • In a research sample of high school students, the variable “number of Instagram followers” formed normal distribution with a mea
    5·1 answer
  • How does a tree feel after a hard day at work?
    6·1 answer
  • PLEASE HURRY Quadilateral abcd is inscribed in circle z such that AB is parallel to DC and m
    7·1 answer
  • Bruce ate 18 chips and 23 pretzels.About how many snacks did he eat in All?
    13·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIEST PLEASE HELP
    10·2 answers
  • If 6 cans of soda costs $2.35, what is the unit rate? Round to the hundredths place.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!