Each Had 10. Y= 4. Because 3 x 4 = 12 + 8 = 20 ÷ 2 = 10
Answer:
S
Step-by-step explanation:
Answer: $8.50/pound
Step-by-step explanation:
Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds
$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound
Opposite angles of a cyclic quadrilateral add up to 180 degrees so m<R = 180-92 = 88 and m < S = 180-92 = 88 degrees also
m< R = m< S Answer