1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sav [38]
3 years ago
12

Evaluate if w = –2.1 and z = 5.7. w – z – 4

Mathematics
2 answers:
balandron [24]3 years ago
7 0
The answer is -13.8 :)
Alex777 [14]3 years ago
5 0
The answer will be -13.8
You might be interested in
Ally surveyed 5 classrooms. She wanted to know the number of students in each class who love painting. The data she collected fr
melamori03 [73]

Answer:

45 im not to shur

Step-by-step explanation:

10 + 7 + 9 + 11 + 8 = ?

? = 45

8 0
2 years ago
In a fruit punch drink, the 3 ingredients are
aliina [53]

Answer:

3:4:7

Step-by-step explanation:

2/7 is apple juice

1/2 is orange juice

2/7 + 1/2=4/14+7/14=11/14

14/14 - 11/14=3/14

3/14 is cranberry juice

4/14 is apple juice

7/14 is orange juice

the ratio is 3/14 to 4/14 to 7/14

the ratio simplified is 3:4:7

4 0
3 years ago
Is x + 5 less than 4
OleMash [197]

Answer:

Yes, if x < -1

Step-by-step explanation:

Is x + 5 less than 4?

x + 5 < 4

x < 4 - 5

x < -1

Yes, if x < -1

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the trapezoid below
ki77a [65]
The total are is 828 cm
5 0
3 years ago
What are the coordinates of the terminal point determined by T=20pi/3
Serga [27]

Answer:

t=5x=3049

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 14% of 3.09 million
    8·1 answer
  • What’s greater 8^0 and 8^-2
    9·1 answer
  • Use the pythagorean theorem to solve the problem. Round your answer to the nearest tenth if necessary.
    12·1 answer
  • Choose 1 answer:<br> A. 6<br> B. 6squareroot3<br> C. 12<br> D. 18<br> E. 24
    15·1 answer
  • -2(-6x+2u-3)
    7·1 answer
  • If 8 boxes of cereal cost $27.60, what is the price of one box?
    10·1 answer
  • Erik drives 19.2 miles in 16 minutes.
    10·1 answer
  • |p+4| ≤ 8<br> Solve using absolute value. Make sure to check the answer with the original equation.
    10·1 answer
  • Research suggests that high school students could benefit from later school starting times. A school administrative team is cons
    15·1 answer
  • Write in standard form: x² - 10x + y² - 4y = -28
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!