Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Answer: A
Step-by-step explanation:
Each value of x maps onto only one value of y.
Answer:
see the procedure
Step-by-step explanation:
Identify
Let
x ---> the cost of the Xbox one at Walmart
Strategy
we know that
The cost of the Xbox one at Walmart multiplied by 2 plus $50 must be equal to $450
Set up
The algebraic expression that represent this situation is

Solve
solve for x


Check
substitute the value of x in the equation

----> is ok
Answer:
fat bit
fat old ugly
Step-by-step explanation:
Answer:
A. 8 1/4 * 11 1/2 * 14=1328 1/4 ft^2
OR
8 1/4 height times 11 1/2 width times 14 in length equals 1328 1/4 feet squared
B. 8 1/4 * 14 1/2 * 14=1674 3/4
OR
8 1/4 height times 11 1/2 width plus 3 so 14 1/2 width times 14 equals 1674 3/4 feet squared
Step-by-step explanation: