1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ber [7]
4 years ago
7

Which one is it please help

Mathematics
1 answer:
skad [1K]4 years ago
8 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

because look at the chart sideways.

You might be interested in
Find a fraction or mixed number equivalent to each decimal.
Sphinxa [80]

Answer:

13. 1/3

14. 1/20

15. 9/20

16. 9/200

17. 253/25

18. 39/10

7 0
3 years ago
Need help with number 19!!!
zhannawk [14.2K]
2+2a           1x4a
------           ------      
   b                b

LOL, idk if this is right, but it is how i think it should be solved


7 0
3 years ago
Factor the expression -15t-6
viktelen [127]
The only way the expression can be factored is if a -3 is pulled out...

-3(5t+2)
6 0
3 years ago
Will Give Brainlyest Please Help!!
Rainbow [258]
Well, since these are rectangles, and both have 2 measurements, it would be quite simple, you must find how 9 and 15 are similar, then see if that same similarity is found within the 3 and the 5.
the answer is yes, they are similar because...
9×1 1/3=15
and
3× 1/3=5
therefore they are similar.
hope this helped, plz follow me
5 0
4 years ago
A soccer coach spent $162 dollars on 24 pairs of socks for his players. How much did five pairs of socks cost? Verify your answe
shutvik [7]

Answer:

$162÷24=$6.75

$6.75-per each

five pairs of socks-$6.75x5=$33.75

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The first truck in a convoy will carry 12 tons of dirt while each additional truck will carry 8 tons of dirt. Write a rule to mo
    8·1 answer
  • What is the difference between a function and a relation​
    13·1 answer
  • Come on smart heads . Earn you some points with this easy problem . I know you can do it !!!
    14·1 answer
  • Will give the brainliest answer,
    5·2 answers
  • Least to greatest was she write and why ❓
    13·1 answer
  • Classify the system of equations.
    13·1 answer
  • Please help will mark the brainliest
    8·2 answers
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • AB is the mid segment of the isosceles trapezoid WXYZ solve for the length of AB
    6·1 answer
  • 2. Lynn filled up her gas tank on the way home from work. She uses about 1.6
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!