1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
STALIN [3.7K]
3 years ago
8

What is 948 divided by 1,000

Mathematics
1 answer:
lana [24]3 years ago
4 0

948 divided by 1,000 is 0.948

You might be interested in
Tesfa is x years old. his father is 4 times as old as Tesfa. Her mother is 7 years younger than his father. If their three ages
4vir4ik [10]

tesfa = x

dad = 4x

mom= 4x-1

x+4x+4x-1=101

9x+1=101

9x=100

100/9= 11.1

6 0
3 years ago
The length of a rectangle is four times its width. If the area of the rectangle is 100 ft², find its perimeter
olga2289 [7]

Answer:

suck dickpula

asda

<h2>Step-by-step explanation:</h2>

3 0
2 years ago
10 points please help and explain how ;) brainliest answer first person to get it right
OverLord2011 [107]

Answer:

Open dot at -1 and shaded to the right.

Step-by-step explanation:

First you have to solve the inequality are you get |y|>-1

Now you can plot the inequality by placing an open dot on -1 since the inequality is greater than.

Since the inequality is greater than, you also have to shade when all y values are greater than -1 so you would shade to the right.

5 0
3 years ago
Please tell me which ones go on the answer.
tia_tia [17]
1. 15*15= 225
2. 8*8= 64
3. 225+64= 289
4 . 17*17=289

6 0
3 years ago
Frank had hip replacement surgery and was given a prescription with instructions to take a 200 milligram (mg) tablet three times
IgorC [24]

Answer:

12,600mg per 21 days

Step-by-step explanation:

200mg three times a day → (200mg)(3) = 600mg per a day

21 days → (21)(600mg) = 12,600mg per 21 days

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Sammy and David were selling water bottles to raise money for new football uniforms famous or 5 water bottles for every 3 water
    7·1 answer
  • Please help me out! I tried to do it but I got it wrong.
    5·1 answer
  • Rashid uses 3/4 of the money he saved to by a tv. after he buys the tv set he has $90 left. how much money had he saved
    6·1 answer
  • 2x^2 -19x + 35 =0<br> Factor
    15·1 answer
  • A work cell is scheduled to build 120 digital light processor (dlp) assemblies each week. these assemblies are later installed i
    10·1 answer
  • Lakesha bought a video game , stero system , and a cell phone for a total of $345. The cell phone cost $33 more than the video g
    12·1 answer
  • Un numero mas su doble es igual a su mitad mas quince ¿cual es el numero ?
    9·1 answer
  • A pie costs $12.55. If it has a diameter of 12 inches what is the cost per square inch of the pie.
    6·1 answer
  • If the mLD = 3x - 8 and mZL = 2x + 17, find the<br> value of x that would make ZDE ZL.
    7·1 answer
  • You need a 23% markup on cost if most won't pay more that $18 what is the most that I can pay for the pitcher
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!