I believe the answer is D. 4-x. Because as the x value increases you "y" value declines
Answer:The cost of each can is $ 0.31
.
Step-by-step explanation: You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
brianlist please ?
Just combine the two graphs
15
hope this helps you alot☺✌❤
If x is the smallest integer, then the next consecutive integer is x+1, and the third consecutive integer is x+2
Solve:

>the smallest integer is -19