1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
agasfer [191]
3 years ago
12

9x7x9x9x7x9in index notation

Mathematics
1 answer:
Bumek [7]3 years ago
5 0
9^4 and 7^2 which will add up and give you the same answer
You might be interested in
At top speed ,a rabbit can cover 7 miles in 12 mins . how long would it take them to cross 220 miles
sineoko [7]
377 min..............
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the intersection of plane TUYX and plane VUYZ?
defon
Answer is UY Because they both connect her causing an intersection


3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the slope of this skateboard ramp if it rises 1.2 meters above the ground and runs 4 meters horizontally at the base?
Nesterboy [21]
By definition, the slope is the inclination of a line in relation to the horizontal. It can be expressed in degrees, ratios and even in percent. Therefore, you can calculate it by applying the following formula:
 
 P%=(H/L)x100
 
 P% is the slope expressed in percent.
 H is the height (H=1.2 meters).
 L is the length (L=4 meters).
 
 When you substitute these values into the formula P%=(H/L)x100, you obtain the slope of the skateboard ramp:
 
 P%=(H/L)x100
 P%=(1.2 meter/4 meters)x100
 P%=0.30x100
 P%=30%
8 0
3 years ago
There are 30boys in a sporting club 20of them play hockey and 15 play volley ball each boy plays atleast one of the true game.il
Fed [463]
5 boys play both hockey and volleyball (30-20-15=5)
7 0
2 years ago
List the prime factors of each of these numbers<br>a) 30<br>b) 24<br>c) 72<br>d) 100​
lesya692 [45]

Answer:

30= 2×3×5

24= 2cubed×3

72= 2cubed×3squared

100=2squared×5squared

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 24 pencils cost $1.20 then how much does one pencil cost?
    6·2 answers
  • Please answer this correctly
    10·1 answer
  • Two Step Equations: 4x +3 =-5
    10·2 answers
  • John has 4 apple he gave bob 2 how much will he have left
    13·1 answer
  • a vendor buys lemons at 25 rupees Per dosan and sells them at rate of 5 for 12 rupees find his gain or loss percent​
    5·1 answer
  • Choose the number sentence that illustrates the distributive property of multiplication over addition.
    12·2 answers
  • There is 40% decreased in price on a sale it is further decreased by 5%,find the total decreased percentage.
    7·1 answer
  • Which is the best estimate for liquid volume of a small carton of milk
    12·1 answer
  • Which statement describes the vertical asymptotes of the graph of f(x)=x^2-64/8x-64
    13·1 answer
  • 16. At the mall, a pair of jeans cost $44 and a pair of earring cost $12. You spend a total of $80
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!