1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IrinaK [193]
4 years ago
14

9, 2.5, –4, –10.5, –17, .

Mathematics
1 answer:
Vedmedyk [2.9K]4 years ago
7 0
What do you mean? If you want it in order than you can say it. -17, -10.5, -4, 2.5, 9
You might be interested in
I need help with one more of these.
nataly862011 [7]
I think it is yz but I and not completely sure
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 0.688 as a percent
MissTica
68.8% is your answer

when changing a decimal to a percentage, move the decimal point twice over

hope this helps
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pablo mixed 2 1 /2 quarts of fruit juice with 1 gallon of seltzer. If each serving is 8 fluid ounces, how many servings did Pabl
Vinvika [58]

Answer: B

Step-by-step explanation:

1. Convert gallons to quarts (1 gallon = 4 quarts)

2. Add 4 quarts to 2 1/2 quarts (6 1/2 quarts)

3. Multiply by 4 to find the amount of cups. (1 cup = 8 fl oz.)

HOPE IT HELPS BYEEEE

5 0
3 years ago
Help me resolve this 3.25 × 6.5 =​
Alexeev081 [22]

The answer is:

21.125

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The base of a circular fence with radius 10 m is given by x = 10cos(t), y = 10sin(t). the height of the fence at position (x, y)
Karo-lina-s [1.5K]
The average height of the fence is 2 m; its length is 20π m. So, its 2-sided area is
  A = 2*(2 m)*(20π m) = 80π m² ≈ 251 m²

At 1 L/(100 m²), it will take 2.51 L of paint to paint both sides.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Three of every 5 pizzas that miggys pizza sels are cheese pizza miggys slod 80 pizza today how many of them would you expect wer
    12·1 answer
  • Sasha finished mowing lawns at 4:15 PM. It took 1 3/4h to mow the first lawn. The second and third lawns she mowed each took 1 1
    11·1 answer
  • If 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?
    6·1 answer
  • 4/6 x -34 = 32 it says solve
    14·1 answer
  • Which is a true statement about the diagram?
    8·2 answers
  • How much should you invest at 4% simple interest in order to earn $50 interest in 6 months
    5·1 answer
  • Practice multiplying numbers by powers of 10.
    10·1 answer
  • 2.5 more than quotient of a and 4 is b
    15·1 answer
  • What is 2/3 of 3/4 equal to
    14·2 answers
  • What’s the correct answer for this?
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!