1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
trasher [3.6K]
3 years ago
11

Ez question plz help

Mathematics
1 answer:
zhannawk [14.2K]3 years ago
5 0

Answer:60 miles per hour

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which of the statements below are true for linear functions
Studentka2010 [4]

you need to attach a file we cannot see choices once you do i can help

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of 3 candles is 19.50 what is the unit price with work shown
kobusy [5.1K]
Well, since 3 candles are 19.50, simply divide. This will make a ratio so that 1 candle will equal 6.50 per candle.

19.50 / 3 candles = 6.50 per candle.
5 0
3 years ago
Please help
pav-90 [236]

Answer:

Step-by-step explanation:

Just stop taking 40 dollars out of the bank every week

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A triangle has a base of 15 feet and a height of 9 feet. What is the area of the triangle? Label the figure. Write the formula,
bazaltina [42]

Answer:

135...................

8 0
3 years ago
You are trying to catch a train, which will be leaving in 2 minutes. There are 2 kilometers between you and the train station. I
noname [10]
K, you have 2 minutes, one minute for one kilometer.
If you're in 60km/h, you're on 1km/m, so, if you cover 1 km in one minute, you need to stay in that speed to get to the train station. 
4 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP ME PRETTY PLEASE
    9·1 answer
  • What is 10 times as much as .08
    7·2 answers
  • Expand and simplify 5(2x-1) + 2(3x-6)
    6·1 answer
  • Salvador‘s class has collected 88 cans in a food drive they plan to sort the cans into X bags with an equal number of cans in ea
    15·1 answer
  • HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    6·1 answer
  • Please answer quickly i don’t have much time (The photo has the problem) also if you could include a explanation please do
    12·1 answer
  • Help please ?!?!?!!???????!???!???!!????!!??!??!?!?!!??!?!!????
    9·1 answer
  • if n is an integer, what is the sum of the next three consecutive even integers greater than 2n? a. 6n + 12 b. 6n + 10 c. 6n + 4
    8·1 answer
  • Plz help me its for my hw
    11·1 answer
  • 3/4 x 8/1 in the simplestform
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!