you need to attach a file we cannot see choices once you do i can help
Well, since 3 candles are 19.50, simply divide. This will make a ratio so that 1 candle will equal 6.50 per candle.
19.50 / 3 candles = 6.50 per candle.
Answer:
Step-by-step explanation:
Just stop taking 40 dollars out of the bank every week
K, you have 2 minutes, one minute for one kilometer.
If you're in 60km/h, you're on 1km/m, so, if you cover 1 km in one minute, you need to stay in that speed to get to the train station.