<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
Answer:
The answer is B
Step-by-step explanation:
I hope this helped :)
B² = 8b + 84
b² - 8b - 84 = 0
b = <u>-(-8) +/- √((8)² - 4(1)(-84))</u>
2(1)<u>
</u>b = <u>8 +/- √(64 + 336)</u>
2
b = <u>8 +/- √(400)
</u> 2<u>
</u>b = <u>8 +/- 20
</u> 2
b = 4 <u>+</u> 10
b = 4 + 10 b = 4 - 10
b = 14 b = -6
<u />