A bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?
1 answer:
$2.88/12=0.24 cents per ounce
You might be interested in
Answer:
B
Step-by-step explanation:
Sometimes. A chord is a diameter only if it passes through the center of the circle.
Answer:
temperature
Step-by-step explanation:
it dropped by 15 so it subtracted 15. - 15
Answer:
Step-by-step explanation:
10 dergres that is the answer