Answer:
hight mmm or it's depents on the speed of roller coaster
40xa^2 + 24 ax + 32 a =
all you have to do is factor out a 8a from each term
aka reverse distribution property
8a (5 a + 3x + 4)
Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer:
Each ticket costs $13.75.
Step-by-step explanation:
$123.75 for 9 tickets

Each ticket costs $13.75.
Hope this helped!! :)