Answer:
I believe H is the answer.
Step-by-step explanation:
Double checking.
a repeating term of .3
1/3 = 1 divided by 3
1 divided by 3 = .33333333333333333333
that is called a repeating term
= .3
$0.66 per cup
There are 8 cups in 2 quarts, so 5.28/8 is $0.66 per cup.
the answer is