Answer:
C for sure : >
Step-by-step explanation:
Answer (-3,6)
#
f(x)=x ² +6x+15
=(x ² +6x+9)+6
=(x+3) ²+6
the vertex:(-3,6)
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
Answer:
2ITR/KVJFCIUYBDTR67E4VHJN, BHJYUG76T89O;LXCS,DVTI9R0OPE;'
Step-by-step explanation:
27 and 36
12 is too short to be multiplied by 9, 21 can be multiplied by 3 but not 9 again, 3 can’t go into 45. Which leaves 27 and 36. 3 times 9 equals 27. 3 times 12 equals 36, 9 times 4 equals 36.