Distance = sqrt(5- -6)^2 + (3- -6)^2)
= sqrt (121 + 81)
= sqrt 202
= 14.21 to nearest hundredth
Answer:
–322.25 > –241.75
Step-by-step explanation:
The answer is C) y = 4x - 3
B and D can be eliminated by substituting 0 for x in each...the result is not -3
Now you have a 50/50 chance of getting the question correct
Answer:
you didn't put how many cookie are in one package
Step-by-step explanation:
sorry
1000 candy bars ... $350
1 candy bar ... $x = ?
If you would like to know what is the unit cost per candy bar, you can calculate this using the following steps:
1000 * x = 350 * 1
1000 * x = 350 /1000
x = 350 / 1000
x = $0.35
Result: She can buy 1 candy bar for $0.35, so the correct result would be B) $.35.