1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Luba_88 [7]
4 years ago
13

A construction worker bought several bottles of juice for $3 at the convenience store. She paid for them with a $20 bill. If j r

epresents the number of bottles of juice, write an expression for the change she should receive. (No one tell my uncle im asking on here ;P)
Mathematics
1 answer:
Papessa [141]4 years ago
3 0
20-3j
if you subtract the total price of the juice from 20 you get the change



You might be interested in
Four employees of Papa Tony's Pizza are cleaning up at the end
Lady bird [3.3K]

Answer:

10.75

Step-by-step explanation:

43 divided by 4

8 0
3 years ago
HELPP!!!! 100 points. Which expression is equivalent
devlian [24]

Answer:

\Large \boxed{\sf A}

Step-by-step explanation:

\displaystyle 2x\sqrt{44x}-2\sqrt{11x^3}

Let<em> x</em>  = 2 because x > 0

\displaystyle 2(2)\sqrt{44(2)}-2\sqrt{11(2)^3}=4\sqrt{22}

See which expression is equal to 4√22 when <em>x</em> = 2

2(2)\sqrt{11(2)}=4\sqrt{22}

The expression is option A

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Alice wants to fence in a rectangular pay area for her rabbits. The length of the area should be at least 20ft, and the distance
dlinn [17]
This looks like common core which is never straight forward.It seems as though they are asking for the perimeter and not area,since they used feet for the distance around instead of sq.ft.
6 0
3 years ago
Q/7 + 1 &gt; -5<br><br><br> Please help
Marrrta [24]

\frac{q}{7}  + 1 >  - 5➡q >  - 42

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20 how much does one pound cost
Oksi-84 [34.3K]
4.16lbs of apple divided by $5.20 would equal $0.80 a lb.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Jonathan is making his favorite pasta dish. He serves his mom 1/12 of the pot of pasta and his brother 1/6 of the pot. How much
    14·2 answers
  • Alexa knit a total of 6 centimeters of scarf over 2 nights. How many nights will Alexa have to spend knitting in order to knit a
    9·1 answer
  • the music booster sell 322 music buttons and raise $483 for the music departemen how much does each button cost
    13·2 answers
  • PLEASE HELP
    15·1 answer
  • What is the end behavior of the function f(x)=-3/4 x^2​
    7·1 answer
  • 1. If 36 donuts cost $15.00, what would be the cost for one 12 donuts?
    9·1 answer
  • I need help asap!!!<br> Please and thank you
    6·1 answer
  • !!!6TH GRADE!!! MATH DUE IN !% MIN ***50 POINTS***
    12·2 answers
  • Consider the following equation.
    7·2 answers
  • 2: Find the slope:
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!