1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pantera1 [17]
3 years ago
10

Hi I tried working back wards on this problem and I can't seem to find answer.

Mathematics
1 answer:
Reptile [31]3 years ago
3 0

Answer: 1 milliliter

Step-by-step explanation:

1+35=36

36-10=26

You might be interested in
Working alone, it takes Julia 16 hours to clean an attic. Lea can clean the same attic in 15 hours. If they worked together how
egoroff_w [7]
How do you think we set this problem up?

7 0
3 years ago
Please help me quickly, timed test:(​
Dennis_Churaev [7]

Answer:

1 & 7

Step-by-step explanation:

I guessed. Good Luck!

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Covert 3.92 into a mixed number in simplest form?
12345 [234]
3.92

= 1.00 + 1.00 + 1.00 + 0.92

= 100/100 + 100/100 + 100/100 + 92/100

= 300/100 + 92/100

= 392/100

-------------------------------------------------------

392/100 = 196/50 = 98/25
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Allen found 28 pieces of gold Diana found 1880558 pieces of gold how many pieces of gold did they have total
horsena [70]
Well, you need to add 28 to 1880558 which equals 1,880,586.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Dilation – stretching or compressing the graph of a function
nekit [7.7K]
Whats the question here?

8 0
3 years ago
Other questions:
  • How much does mark earn at groovy grocery s if he works 20 hours ? 40 hours ? 60 hours ? When gets paid 8 an hour plus a one tim
    5·2 answers
  • A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?
    7·1 answer
  • A certain fraction has a value of 15. the denominator is four more than three times the numerator. what is the fraction?
    7·1 answer
  • Write an equation in slope-intercept form for the line with slope 1/4 and -intercept -1<br> .
    14·2 answers
  • The cost to repair Linda's car is $500, including parts and labor. The cost of parts is $140. If the cost of labor is $40 per ho
    7·1 answer
  • Suppose a population of honey bees in Ephraim, UT has an initial population of 2300 and 12 years later the population reaches 13
    10·1 answer
  • Make the eqaution equal 4,416 for alot of points
    9·2 answers
  • In a two-digit number, the units digit is 5 more that the tenth digit. The number itself is three times the sum of its digits. W
    11·2 answers
  • Select the two statistical questions that Gary could ask,
    6·1 answer
  • HELP FAST!
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!