1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GREYUIT [131]
3 years ago
11

Tony has a toolbox in his garage. The toolbox contains 4 hammers, 6 wrenches, 3 pliers, and 4 screwdrivers.

Mathematics
1 answer:
DanielleElmas [232]3 years ago
7 0

Answer:

The answer is A. 6/17

Step-by-step explanation:

the top number is how many wrenches and the bottom number is all of the tools you could possibly get.

You might be interested in
1-5.
Irina18 [472]
Can you possibly upload a picture?
this formatting is very confusing
4 0
1 year ago
What is a/9 =-4 I really need help on this one
pashok25 [27]
The answer I believe is -36
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP HELP HELP KAISHSNA
Leokris [45]

Answer:

i think its just the last one

Step-by-step explanation:

because the first two are all real numbers and the thrid equals one

8 0
2 years ago
The equation of a parabola changes from y = x2 − 2 to y = x2 + 5. What transformation best describes the change in the equation?
Gwar [14]
I'm not totally sure the exact answer, or if this even helps, but the Y intercept is changing from -2 to 5
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
2. How do you<br> multiply and divide<br> rational<br> expressions?
tatuchka [14]

Answer:

1.Factor both the numerator and the denominator.

2.Write as one fraction.

3: Simplify the rational expression.

4: Multiply any remaining factors in the numerator and/or denominator.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • 5 2/3 gave to her 4 friends how much did each one receive
    6·1 answer
  • What is 37.621 divided by 6.3
    11·2 answers
  • A truck is rented at $40 per day plus a charge per mile of use. The truck traveled 15 miles in one day, and the total charge was
    12·2 answers
  • Y=5x-1 for x=-4, x=12, x=0, and x=0.5
    10·1 answer
  • What is the sum of -2.2 and 0.44?
    5·1 answer
  • Ankur bought a toy for rs 130 and sold it to his friends for 150 .profit incurred by him is​
    8·2 answers
  • A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$32.45. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    11·1 answer
  • "A 20-foot ladder leans against the side of a house. The bottom of the ladder is 6 feet away from the house. What is the measure
    10·1 answer
  • Which transformation from the graph of a function f(x) describes<br> the graph of 10x)?
    7·1 answer
  • If these two shapes are similar, what is the measure of the missing length n?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!