1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex787 [66]
3 years ago
9

What two pencils do i need to move to make three triangles?

Mathematics
1 answer:
asambeis [7]3 years ago
6 0
Would this work? Hope it helps

You might be interested in
A rental company charges $15 plus $4 per hour to rent a bicycle. If Margie does not want to spend more than $27 for her rental,
serg [7]
I believe it’s 3 hours
3 0
3 years ago
4. Tyson and his friends go ice skating. Tyson must pay an initial fee of $18.30 plus $4.80 per hour.
andrew-mc [135]

Answer:

$19.20

Step-by-step explanation:

if every hour they pay$4.80 and they go ice skating for 4 hours all you have to do is multiply $4.80 x 4

5 0
3 years ago
yuna missed 5 points out of 100 points on her test. what decimal number represents the part of her math test that she answers co
valkas [14]
95/100 = 0.95 <== if she missed 5 out of 95, then she got 95 out of 100
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the length of side AC of the triangle? Pls hurry
kodGreya [7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

According to the first triangle inequality theorem, the lengths of any two sides of a triangle must add up to more than the length of the third side. This means that you cannot draw a triangle that has side lengths 2, 7 and 12, for instance, since 2 + 7 is less than 12.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Y+2=−3(x−4)<br> Complete the missing value in the solution to the equation.
My name is Ann [436]

y+2=-3x+12

 -2        -2

y=-3x+10

This is as far as it can be simplified.

---

hope it helps

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mark Went to the store and purchase nine pairs of socks and three packages of undershirts for $8.28 each he also purchase a pair
    14·1 answer
  • Find the unit rate kenny reads 5/8 pages in 2/3 minutes
    12·1 answer
  • If A bag of chips is 1.29 and the drink cost 0.89 how much will it cost with a coupon for 0.75
    15·2 answers
  • Gary had $230. he spent 45% of the money on a wallet. how much money did he have left?​
    10·2 answers
  • Solve each equation.
    10·1 answer
  • Tomb trees are standing side-by-side in the sunlight one is 50 feet tall and the other is 20 feet tall if the taller tree cast a
    12·1 answer
  • Find the values of x and y.
    5·1 answer
  • D + -4 = 12<br>how do i find d?​
    15·2 answers
  • What is the name of the tide when the sun, moon, and earth are all aligned, causing the greatest pull for highest and lowest tid
    9·2 answers
  • A population of paramecia, P, can be modeled using the exponential
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!