2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
2 answers:
9/2.25= $4 per pound is the answer to the question
You might be interested in
Answer:
c
Step-by-step explanation:
cwvw
The graph of proportional relationship is the straight line in Quadrant I and start in the origin.
Look at the picture.
B) x= -13/2
C) x=25/28
D) x=-7/20
The Answer is B.C.D
Answer:
The is coming this:-
500,000,500,000
Did you get this in vedantu