1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
german
3 years ago
7

What does it equal??​

Mathematics
1 answer:
Gekata [30.6K]3 years ago
4 0

Did you attached your work?

You might be interested in
In how many ways can the letters of the word ``COPYRIGHT'' be arranged?
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

362,880 ways

Step-by-step explanation:

There are 9 letters so 9!

And none of them are repeated so 9!/0!

9! = 362,880

I hope this helps, and plz mark me brainliest!!

4 0
3 years ago
What property is [9 + (-9)] + (10x - 6x) + 3?
Roman55 [17]
So you're looking for the answer? If so, it is -3/4
5 0
2 years ago
Geri wants to put 6 stamps on some pages in get stamp book and 9 stamps on other pages.Explain how she could do this with the st
slamgirl [31]
6+9=15
78- 15=63
i hope this help you 

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help i gotta get it turned in soon​
Katen [24]

Answer: Ill be glad to help but i need a better picture of the whole thing

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
URGENT DUE BY 1:00 FOR MY FINAL GRADE PLEASE HELP OR I WILL FAIL SEMESTER WILL RATE GOOD THX BLESS YOU!!!!
Lesechka [4]
F(x) = 3x + 11
Is the function used to show this.

when you know this, you are able to do the following:
f(10) = 30 + 11 = $41
That would be the allowance of the 10th week.

The question, however wants the total.

This again, can be done like this:
f(1) + f(2) + f(3) + f(4) + f(5) + f(6) + f(7) + f(8) + f(9) + f(10) = $275 :)
14 + 17 + 20 + 23 + 26 + 29 + 32 + 35 + 38 + 41 = $275

Sure there is a better formula, but i couldnt seem to make it, sorry.

HUGE UPDATE: The sum is $275 not 200..


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A pot of piping hot stew has been removed from the stove and left to cool.
    11·1 answer
  • PLEASE HELP!!!
    8·1 answer
  • Find the product of 3 1/8 and 1 2/7. Express your answer in simplest form. 4 1/56 3 2/56 2 31/72 4 1/5
    14·2 answers
  • Which is not in the form of a ratio​
    13·1 answer
  • Please help! Please!!
    10·1 answer
  • Find two consecutive odd numbers such that the sum of the first number and one-third of the second number is equal to fifty. 35
    14·2 answers
  • 3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
    13·1 answer
  • If m 1 = (x + 60° and m 2= (5x - 64)°, what is m 3?
    14·1 answer
  • Describe the type of correlation
    8·2 answers
  • А Campus athletics is interested in the proportion of registered students living on campus who play basketball recreationally du
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!