1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zarrin [17]
3 years ago
11

Manuel is filling water balloons at a constant rate of 3 water balloons per minute.

Mathematics
1 answer:
Nesterboy [21]3 years ago
6 0
75 watch balloons filled in 40 mins
You might be interested in
Evaluate the following expression using the given value of the variables
bogdanovich [222]
256 is the answer hope that helped. 

4 0
3 years ago
Simplify remove all the perfect squares from inside the square root 28
expeople1 [14]

Answer:

2\sqrt{7}

4 0
3 years ago
Help me please asap im begging
Mila [183]

Answer: 4

Step-by-step explanation: :)

5 0
2 years ago
Help please I’ll give extra points and brainlist
lapo4ka [179]

True

______

A closed circuit basically means everything is connected by wires and for this setup every device receives electricity making this true

6 0
3 years ago
Find the equation that passes through points A and B
Irina18 [472]

Answer:

Step-by-step explanation:

A(1,7); B(-3,-1); slope m =(-1-7)/-3-1) = -8/-4 = 2

Equation of a line AB is

((y-y1) = m(x-x1)

y - 7 = 2(x-1)

y - 7 = 2x-2

y = 2x + 5

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Grandma usually puts 6 cookies into each of 13 containers when she cooks a single batch. However, she now only has 6 containers.
    6·1 answer
  • Suppose you roll a 6-faced die 90 times. About how many times would you expect to get a 5?
    15·1 answer
  • - 4(5a - 3b) simplified is?
    12·2 answers
  • 2 Points
    15·1 answer
  • What’s the answer of 4(x+2)
    10·2 answers
  • Boxes of granola are on sale at a price of 2 for $4.50. There are 12 ounces of granola on each box. What is the unit price in do
    10·1 answer
  • B. There are how many<br> ways to arrange the letters in HONEYSUCKLE.<br> (Type a whole number.)
    8·1 answer
  • What is the degree of vertex F
    8·1 answer
  • Which value us not a solution to 3 &gt; w + 17
    12·2 answers
  • a Draw a line representing the "rise" and a line representing the "run" of the line. State the slope of the line in simplest for
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!