1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aalyn [17]
3 years ago
8

What is 1.65 divided by 100?

Mathematics
1 answer:
Nikitich [7]3 years ago
7 0
1.65 divided by 100 equal 1.65/100
=0.0165
=0.02
You might be interested in
How do you find unit rates
Y_Kistochka [10]

To find unit rates with money divide the price by the amount.

7 0
3 years ago
Find the coordinates of point U.
Vesna [10]

Answer:

B(1.4,0.4)

write x axis then y axis

it have 5line between 1 and 2

so 1/5=0.2

one line mean0.2

7 0
2 years ago
MATH <br> can somebody help me with these questions?
Dmitriy789 [7]
I’m learning this in class as well
Ok so basically you just need to find 2 random points so like (30,100) and (20,30)
And my question for you is do you know the equation format?

6 0
2 years ago
What is 3 2/5 / 6 plz help!!!
Illusion [34]

Answer:

The answer is 0.56 the 6 is repeating

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
FInd the solution for 4(x - 5)=2(x - 10) +2x
crimeas [40]
Hello!

You solve this like an algebraic equation

You first distribute the 4 and 2

4x - 20 = 2x - 20 + 2x

Combine like terms

4x - 20 = 4x - 20

subtract 4x from both sides

-20 = 0x - 20

Add 20 to both sides

0 = 0

This means that there are infinite solutions to the equation.

Hope this helps!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which times and distances are represented by the function?
    10·1 answer
  • Someone plz help me with number 13 on this document
    5·1 answer
  • Which choices are equivalent to the expression below multiple choices
    14·2 answers
  • In the following exercises, find the greatest common factor.<br><br><br>15y3, 21y2, 30y
    11·1 answer
  • Call Wireless phone company charges $0.50 for the first call you make and $0.10 for each additional minute. The cost of a phone
    14·2 answers
  • Write an equation and solve for the missing value show your work
    12·1 answer
  • Use the elimination method to solve the system of equations?<br> 6x+2y=8<br> 12x+y=22
    6·1 answer
  • Find the area of the polygon. <br><br> ( help please )
    6·1 answer
  • 6) You can buy 3 apples at the Quick Market for $1.26. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $1.15. Which place
    14·1 answer
  • Please help ASAP!!!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!