How To Solve It:
$2.30 x 4 = $9.20
$25.50 - $9.20 = $16.30
$16.30 ÷ 3 = $5.43
Answer:
Each cup of hot chocolate costs $5.43
I hope this helps! :)
Answer:
how to find it out
Step-by-step explanation:
on the line that starts at x=-6 and ends at x=6.Find the spot where the y value is the highest
Answer:
I think it is a but it is hard to see
Step-by-step explanation:
You haven’t showed us the picture