1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ket [755]
3 years ago
14

Jordan brought 198 stickers what are different combinations of stickers he could purchase

Mathematics
1 answer:
balu736 [363]3 years ago
3 0
He could buy 6 combinations of stickers
You might be interested in
1 of every 20 cookies falls apart. if you make 40 cookies how many will fall apart? 5 1 3 2
Likurg_2 [28]
2 is the answer. .........
3 0
3 years ago
Plz help I’m getting timed
scoray [572]

Answer:

The first one on the left

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
On Monday, there was no snow on the ground in Buffalo, New York. On Tuesday, three inches of snow fell.On Wensday a half an inch
mario62 [17]
Hi there!

Monday- 0 in.

Tuesday- 3 in.

Wedsnday- 2 1/2 in.

Thursday- 5 in.

Friday- 3 1/2 in.

Therefore, the answer is - 3 1/2 inches of snow was left on Friday.

Hope this helps you!

~DL
7 0
3 years ago
Which table represents the function f(x) = 6x - 8<br><br> HURRY PLEASEE
alexira [117]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

I did the math

Substitute x for whatever number is on the graph for x then do the math and get the answer for y and see if they are correct for each one.

4 0
3 years ago
Solve this equation! Please Help!<br><br> √3 x 66.15/4.41<br><br> (SHOW YOUR WORK)
finlep [7]
Hi Jessica,
<span>Remember PEMDAS (Parenthesis, Exponents, Multiplication & Division, Addition & Subtraction).

√3 x 66.15/4.41 {Exponents/Cube & Square Roots First}

1.73 x 66.15 ÷ 4.41 {Multiplication}

114.4395 ÷ 4.41 {Division}

25.95 {Final Answer}

Cheers,
Izzy</span>
7 0
2 years ago
Other questions:
  • Yuka buys 6 pounds of apples at $0.50 a pound. She also buys 6 pounds of bananas. Altogether, the fruit costs $12.00. What is th
    11·2 answers
  • A circle has a circumference of 12 it has an arc of length 11 what is the central angle of the arc in degreesA circle has a circ
    13·2 answers
  • Instructions: Drag each tile to the correct location on the algebraic problem. Not all tiles will be used.
    7·2 answers
  • Mrs.Dimas has $130 to buy basketballs for Edison Middle School. How many can she buy at $15 each? Interpret the remainder
    14·2 answers
  • Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
    6·1 answer
  • Is 0 not an element of an empty set?
    10·1 answer
  • Solve the simultaneous equations<br>2x - 3y = 18<br>5x + 9y = -10​
    10·2 answers
  • Find the inverse of g(n) = - 3 - 1
    9·1 answer
  • Which expression is equivalent to -8m-8+3m-6?
    10·2 answers
  • A line passes through the points (0, –7) and (5, –10). What is its equation in slope-intercept form?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!