1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BARSIC [14]
3 years ago
11

What is -9.75 as a fraction

Mathematics
2 answers:
Wewaii [24]3 years ago
7 0
Or you can also put -39/4
likoan [24]3 years ago
4 0
The answer to your problem is -9 and 3/4.
You might be interested in
Write this relationship as a ratio, with kilograms as units. 300 g to 5 kg. (Express your answer using a colon. Leave spaces bet
Bad White [126]

Answer:

0.3 kg : 5 kg

Step-by-step explanation:

just simplified

BRAINLIEST PLS!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the greatest common factor of the following monomials gh2 2g3h
anzhelika [568]
Hey there :)

gh² and 2g³h

The common here are g and h because the factor g and h appear in both terms

Therefore, the GCF is gh

5 0
3 years ago
5.
neonofarm [45]

Answer:

3 kids and 5 adults

Step-by-step explanation:

3×5.5 = 16.5

5×7.25= 36.25

16.5+36.25= 52.75

4 0
3 years ago
Can I get help please
katrin [286]
What do you need help with?
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Nine less than 4 times a number is the same as twice the number increased by 11. What is the unknown number?
Likurg_2 [28]
4x-9=2x+11 \\ \\ 4x-2x=11+9 \\ \\ 2x=20 \\ \\ \boxed{x=\frac{20}{2}=10}
3 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP ASAP 25 PTS
    5·1 answer
  • Whats a square number?
    7·2 answers
  • A trade in is most closely related to which of the following
    14·1 answer
  • Which graph BEST represents the line of best fit for the scatterplot?
    10·2 answers
  • What is the perimeter of this rectangle?
    11·2 answers
  • What is the ratio 9 1/2 to 12 2/3
    5·1 answer
  • I feel like being nice, first two answers will get 50 points, the first one to answer gets the brainliest.. (You can put any ans
    5·1 answer
  • Solve these 3 quadratic equations
    13·1 answer
  • 7 lbs of sour candies cost $7.00. What is the unit price?
    14·1 answer
  • Help me please I have a dba and I don’t know the answer!!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!