2 minutes = 1.20 dollars for price of sundae.in 4 hours how many minutes are there?=> 60 * 4 hours = 240 minutes => 240 / 2minutes per sundae = 120 minutes => 120 * 1.20 = 144 dollars in 4 hoursOr 72 dollars in 2 hours
Answer: 0.000
Step-by-step explanation:
Answer:
1:6 One hour of work is worth $6
Step-by-step explanation:
$18/3= $6
Use 6 triangles then 2 square so you will only be using a total of 4 square and 12 triangles
Answer:
a>−6
Step-by-step explanation:
−4(1−5a)>−124
Step 1: Simplify both sides of the inequality.
20a−4>−124
Step 2: Add 4 to both sides.
20a−4+4>−124+4
20a>−120
Step 3: Divide both sides by 20.
20a/20> −120/20
a>−6