Answer:
A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.
Step-by-step explanation:
What is the unit price, rounded to the nearest cent?
10m/s
32m/s
83m/s
None of these
Answer :
C
Solution :
At any instant x2+y2=52
Differentiating w.r.t. time 2xxdt+2ydydt=0
Here dxdt=2,dydt=u⇒u=83m/s
Given:

Required:
To write the given equation in slope intercept form.
Explanation:
Consider

Final Answer:
Answer:
-8,-9,-10,-11,-12,-13
Step-by-step explanation:
Answer:
-18
Step-by-step explanation:
((-3)2)3
First, you multiply -3 and 2 which equals -6
-3·2=-6
Then, you multiply -6 and 3 which equals -18
-6·3=-18