Answer:
2nd option
Step-by-step explanation:
ggggushdhdhdhcghfjf
Answer: The missing term for W is 10.5.
Step-by-step explanation:
W + 9/6 = 12
W +9/6 - 9/6 = 12- 9/6
W = 12 - 1.5
W = 10.5
Answer:
B: 2800 hydrogen atoms
C: 6760 hydrogen atoms
D: y=amount of oxygen atoms*2
Step-by-step explanation:
B: We know the formula for water is H2O. SO that means that there is 2 hydrogen atoms and 1 oxygen atom. So there is 2 times the amount of hydrogen atoms so we can do 1400*2=2800, So there is 2800 hydrogen atoms in the water.
C: Same thing as B. 3380*2=6760
D: y=amount of oxygen atoms*2. Because there is one oxygen atom and two hydrogen atoms so 1*2=2.
The interquartile range is 12-6=6
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!