1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fgiga [73]
3 years ago
7

The product of 2 integers is between 160 and 200 one integer is between - 20 and - 40. What is the greatest and least possible v

alue for the other integer?
Mathematics
1 answer:
allochka39001 [22]3 years ago
6 0
The greatest the other can be is 160/-40 = -4.
The least the other can be is 200/-20 = -10.
You might be interested in
17. Four identical bags of cement and a
pogonyaev
The mass of each bag of cement is 16.5 kg. Check photo for steps and details, hope this helped! Please mark brainliest if you think this was helpful c:

5 0
3 years ago
Which of the following would best be addressed by a scatter plot?
djyliett [7]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

There has to be two variables it's being compared to, in which case this is the blood sugar level and the amount of sugar

6 0
3 years ago
I CANT DLEETE THIS HELP
larisa86 [58]

Answer:

u can not delete it because u already posted it the only way for it to be deleted is if u are reported for what u post then the moderators see it and make it poof

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
32 divied by y is equal to the product of three and y minus four
VLD [36.1K]

Answer:

your answer is y = 8/3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
HELPPPP‼️‼️‼️PLEASSEEEEE‼️‼️‼️‼️‼️
Flura [38]
I would believe it would be something like; 120 miles: 2 hours, 800 lbs: 40 square inches...etc.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • julie buys 2kg of apples and 7kg of pears £12.70. the pears cost £1.30 per kilogram what is the price per kilogram of the apples
    6·2 answers
  • What is lower 910/7 or 91/3/5
    12·1 answer
  • What is 500 dollars at 4% for 3 years
    12·1 answer
  • an oil company drilled several walls.fifty wells, or 25%,produced oil.what was the total number of wells that were drilled
    8·2 answers
  • The price of oil decreased from $52 per barrel to $48 per barrel. What is the percentage decrease in the price of oil? Round you
    8·1 answer
  • If m∠4 = 100°, what is m∠5?
    8·2 answers
  • I have 3/4 of all my kittens and 3/4 of a kitten. How many kittens do I have?
    14·1 answer
  • Whoops i forgot to read the lesson :P 30 points
    7·1 answer
  • If Isabella runs 23 mile each day, how many miles will Isabella run in 6 days?
    9·2 answers
  • What is 1+17+13+23+35+12+12+35+34
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!