1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gekata [30.6K]
4 years ago
11

Find the value of x.

Mathematics
1 answer:
goldfiish [28.3K]4 years ago
4 0
You have too put a picture.. X’s value may be anything without context
You might be interested in
PLEASE HELP I REALLY NEED HELP ON THIS
jeka94

Answer:

One piece of fabric: 10 x 6, or 60.

If one triangle is 15, she can cut 4 triangles from each piece of fabric.

If she has 24 pieces  of fabric, she can cut 4 x 24, or 96 triangle patches.

Let me know if this helps!

4 0
3 years ago
Graph the function f(x) = -x-8x-13
jekas [21]

Answer:

the answer is there...

5 0
3 years ago
Using this formula, how many sides does a polygon have if the sum of the interior angles is 1,260°? Round to the nearest whole n
nikdorinn [45]

Answer:

9 Sides

Step-by-step explanation:

According to the Question,

  • Given That, The sum of the interior angles(s), in an n-sided polygon can be determined using the formula s=180(n−2), where n is the number of sides

Therefore, The sides do a polygon have if the sum of the interior angles is 1,260°.

Put The Values in Formula, we get

1260=180(n−2)

n-2 = 7

n=9 (9 Sides)  

6 0
3 years ago
A girl takes 6 hours to ride 38.4 kilometers what is her speed
miss Akunina [59]
I'm not sure but i think its 6.4km per hour
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
10, 12, 16, 18, 18,20, 20, 24, 28 what is the greatest variability?
Andrei [34K]
I think 28 i'm not sure
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following choices describe the conversion ratio you would use to convert ounces to pounds? Check all that apply.
    11·1 answer
  • Plzzzzzzzzzzzzzz answer
    5·1 answer
  • Hi, I need help.
    9·2 answers
  • Find the total cost of a $619.50 refrigerator if the sales tax rate on the purchase is 2.8?
    9·1 answer
  • Suppose we wish to test the hypotheses: H(o): u=15 H(1): u does not = 15 where we know that σ^2 = 9.0. If the true mean is 20, w
    11·1 answer
  • Franklin had $277 to spend on nine. After buying them , he had $16 left. How much did each book cost
    15·1 answer
  • Find the value of x. NO LINKS WILL REPORT
    15·1 answer
  • write the equation of a line in slope intercept form that has a slope of 2/7 and has a y-intercept of 9
    5·1 answer
  • 5 b.) Bill swims 2/3 of a lap in 7 minute.<br> What is his speed in laps per minute?
    6·1 answer
  • Determine whether x=1 and y=10 is a solution to the equations
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!