1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
makkiz [27]
3 years ago
12

Please help me with this problem

Mathematics
1 answer:
ziro4ka [17]3 years ago
5 0

Answer:

dnsjsjdkdksldnd xidjdbdksksjdkdnjddj

You might be interested in
Maria's kitchen sink holds up to 103.468 liters of water. round this amount to the nearest liters
tatiyna
104 litres of water.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Use the recursive formula to answer the question.
scZoUnD [109]
You know a1.
So find a2, a3, and so on until a7.

a(1) = 12
a(2) = 16
a(3) = 20
a(4) = 24
a(5) = 28
a(6) = 32
a(7) = 36
Each is 4 more than the previous.
4 0
3 years ago
1. Choose the correct solution in roster form.
Andrei [34K]
S is the set of prime numbers that are less than 15. The correct solution in roster form is {1,3,5,7,9,11,13}. The answer is letter C. The rest of the choices do not answer the question above. 
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A weir is used to measure water flow in a channel. For a rectangular broad crested weir, the flow Q in cubic feet per second is
NikAS [45]

Answer:Find the water height for a weir that is 3 feet long and has flow of 38.4 cubic feet per second. SOLUTION: Therefore, the water height for the weir is 4 feet.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help! :<
Georgia [21]

 final answer is x>3

if this helps pls can i have brainliest

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the whole number of 138.006
    8·1 answer
  • Please answer this question! Brainliest and thirty points!
    10·2 answers
  • If (3). write the following vectors in column vector form:
    9·1 answer
  • What is 46% in the simplest formm.?
    10·2 answers
  • The student concession stand buys 6.5 pounds of peanuts for $2.75. What is the price per pound of the peanuts?
    6·1 answer
  • Help me find the answer please need help asap
    6·1 answer
  • How many 2 and 2/3 yard pieces of rope can be cut from a bundle that has 21 yards of rope
    15·1 answer
  • Bloussanoma Evaluate the expression when a = 7 and b=9. <br>a+5b=??<br>​
    8·1 answer
  • Find X please I really need help. Explain the best you can! Thanks!
    11·1 answer
  • What is the best approximation for the area of this circle? Use 3. 14 to approximate pi. 18. 8 ft² 37. 7 ft² 75. 4 ft² 113. 0 ft
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!