1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
weeeeeb [17]
2 years ago
8

Please help me with ALL the questions ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QUESTIONS 1-5

Mathematics
1 answer:
spayn [35]2 years ago
8 0
The correct answer is D
You might be interested in
Help please!!
Reil [10]
I hope this helps you




4r=p-3t



r=p-3t/4
3 0
3 years ago
Which of the following segments is a diameter of 0?​
NNADVOKAT [17]

Answer:

ZX

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
STANDARD DEVIATION
givi [52]

Answer:

0.1527

Step-by-step explanation:

Standard Deviation = √p × q/n

Reynolds: 63%

Bachmann: 37%

n = 100

Standard Deviation = √0.63 × 0.37/100

= √(0.02331)

= 0.1526761278

≈ 0.1527

4 0
3 years ago
Robert and Jason want to buy a group ticket package for football game package a cost 276 and includes two tickets for each of si
8_murik_8 [283]
Package A = $276 for 12 tickets (2 x 6) // 276 divided by 12 = $23 per ticket
Package B = $336 for 16 tickets (2 x 8) // 336 divided by 16 = $21 per ticket
$23 - $21 = $2

Package A charges $2 more per ticket.


5 0
3 years ago
Is -19 a rational number
maw [93]

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

All rational numbers can be fully expressed as a fraction.

In this case, -19/1.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Share £117 In the ratio 5:2:6
    12·1 answer
  • Find the unit rate. Calvin scored 36 points in 6 games.
    14·1 answer
  • Hey can you please help me posted picture of question
    14·1 answer
  • How do I subract fractions?
    11·1 answer
  • Solve each system by elimination.
    8·1 answer
  • What is 7/x-3/2=n-mx/px<br>​
    11·1 answer
  • the average of nine number is 16. the average of 4 of these number is 11. what is the average of the other five number ?​
    14·1 answer
  • Caleb bought 3 bagels and 2 muffins for $7.00.
    10·1 answer
  • WILL MARK BEST AND FIRST CORRECT ANSWER THE BRAINLIEST
    14·1 answer
  • 2- Marcela deseja comemorar seu aniversário com uma festa e para isso pesquisou preços de duas empresas especializadas. A empres
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!