1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PSYCHO15rus [73]
3 years ago
9

Hi everyone i need help with all the asnwers on this test

Mathematics
1 answer:
grigory [225]3 years ago
8 0

for only five points? really

You might be interested in
Factor x 2 + xy - 2x - 2y.
steposvetlana [31]
Factor by groupins
x^2 + xy - 2x - 2y

= x(x + y) - 2(x + y)

= (x - 2(x + y)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The use of social media has grown rapidly. According to one report, about 1.2 million users of social media via mobile devices w
slega [8]

Answer:

13.9 each sec

Step-by-step explanation:

There are 24hrs in one day and 1,440min in a day, and 86,400sec in a day. 1.2m per day, so 1,200,000/86,400= 13.9

6 0
2 years ago
Please help with this question i will mark you brainliest!
adell [148]

9514 1404 393

Answer:

  equation: y = 4x

  graph is attached

Step-by-step explanation:

Let y represent the cost of the peaches in dollars. Let x represent their weight in pounds. Then the relation between the two variables is ...

  cost = (cost per pound) × (pounds)

  y = 4x

__

This graphs as a line through the origin with a slope of 4. In the attached, the x- and y-axes have different scales so more of the graph can be seen.

8 0
2 years ago
Afla de cate ori se cuprinde 8 in fiecare dintre numerele 8 ,80,72si 96
Butoxors [25]
I don't understand the language
7 0
2 years ago
Complete the table below. Number of reservations P(more passengers than seats available)
Step2247 [10]

Answer:

I didn't understand your question

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the volume of this aquarium help please hurry
    6·2 answers
  • PLEASE someone do this math EASY picture attached
    7·2 answers
  • What is the approximate side length of each square
    15·1 answer
  • Solve the equation X – 7 = 18<br> a. x = 11<br> b. x = -11<br> c. x = 25<br> d. x = -25
    8·1 answer
  • A fountain is made up of two semicircles and a quarter circle. Find the perimeter of the fountain. If each of the semi circles h
    15·1 answer
  • in a class of 15 boys and 35 girls 40% of the students in the class take the bus to school how many students do not take the bus
    12·1 answer
  • What is the area of the trapezoidal window below? <br> 14 inches <br> 6inches<br> 8inches
    15·1 answer
  • Caroline owns a shoe boutique. Her shop’s fixed costs for one week are $350, and the variable costs are $7 per shoe. Write the a
    15·2 answers
  • A pancake recipe calls for 1/8 cup of oil per cup of mix. Owen wants to use 3 1/2 cups of pancake mix. He has 1/2 cup of oil. Do
    13·2 answers
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!